Autofólie pro větší bezpečnost a soukromí

Okenní fólie do automobilů jsou určitě velmi praktickou a užitečnou věcí. Využití okenních fólií oceníte především v letních měsících, kdy je venku značné horko. Letní horka jsou totiž v každém vozidle velmi nepříjemná a mohou být rovněž i velmi nebezpečná. Nežádoucímu vyhřívání vnitřku vozidla dokáže zabránit praktické ztmavení oken.

Autofólie zamezí pronikání slunce

Autofólie je praktická věc, neboť zamezí pronikání intenzivního slunce do vnitřního zařízení automobilu, protože funguje jako pasivní klimatizace. A nejen to, autofólie zabezpečují dostatečné soukromí pro posádku vozidla. Zatmavená skla nechrání pouze před sluníčkem, ale rovněž před UV zářením. Zatmavená skla taktéž chrání vaše čalounění nebo plasty, takže pokud budete mít kvalitní autofólie, váš interiér vozidla déle vydrží.

Autofólie poskytuje větší soukromí posádce vozu

Pokud máte zatmavená skla, není vám zřetelně vidět do vozu, takže kolemjdoucí nevidí, co v autě máte. Autofólie vás rovněž chrání při autonehodě, neboť sklo se jen tak snadno nevysype, poněvadž při rozbití skla zůstanou ostré střepy nalepeny na fólii. Autofólie stojí zhruba 3500 až 4000 korun Jaké jsou cenové relace autofólií? Ceny se samozřejmě různí podle typu auta, nicméně instalace fólií například na Volkswagen Passat vyjde zhruba na 3500 korun. Instalace fólií netrvá příliš dlouho, celé vozidlo je uděláno okolo tří až čtyř hodin.

Pozor na příliš tmavé okna

Na dnešním tuzemském trhu je hned několik druhů fólií. Některé druhy autofólií však nemusí být vůbec tmavé. Tyto fólie jsou totiž už dnes vyráběny novými technologiemi, které umožňují, že jsou světlé. V tomto smyslu jde o dobrý výrobek, neboť v případě, že máte příliš tmavá okna, můžete od Policie České republiky dostat pokutu. Pokud máte propustnost pod dvacet procent, může vám hrozit pokuta od pěti do deseti tisíc korun.  

Publikováno: 29. 10. 2012

Kategorie: Doplňky, výbava a náhradní díly

Autor: Hanka Sobotková