Jaký typ akumulátoru je vhodný do aku-nářadí?

Aku-nářadí nabízí výhody, které z nástrojů vybavených akumulátorem dělají perfektní pomocníky (téměř) pro každou situaci. Ale aby šroubovák, vrtačka či jiný typ nářadí splnil svůj účel, musí nabízet požadované vlastnosti – a mimo jiné vyhovovat i z hlediska kapacity akumulátoru. Jenomže jaký typ baterie je nejlepším řešením? Odpověď na poněkud záludnou otázku najdete v tomto článku. V minulosti byly rozšířené akumulátory typu Ni-Cd (nikl-kadminový) a Ni-Mh (nikl-metal hydridový), ty se však již prakticky nevyrábí, protože trh opanovalo aku-nářadí s bateriemi typu Li-ion (lithium-iontové). V čem tkví jejich výhody?

Proč jsou Li-ion akumulátory lepší než ostatní typy?

Li-ion baterie nabízí větší hustotu energie než oba starší typy baterií, což znamená, že mohou disponovat větší kapacitou i navzdor menšímu objemu. Mezi další klíčové benefity patří fakt, že u nich nedochází k samovolnému vybíjení a nemusí se formátovat (starší typy baterií bylo před prvním použitím nutné několikrát zcela vybít a opětovně nabít). Kromě toho se chlubí podstatně delší životností. Resumé? Starší modely aku-nářadí s Ni-Mh bateriemi nejsou tak efektivní jako moderní Li-ion varianty. Ještě horší volbou jsou Ni-Cd akumulátory.

Kde seženete nový akumulátor pro své nářadí?

Kvalitní baterie do aku vrtačky, šroubováku a dalších zástupců početné rodiny aku nářadí najdete za skvělé ceny ve specializovaném e-shopu baterie24.cz. Špičkový zákaznický servis zahrnuje rychlé dodání i kvalifikovanou pomoc při výběru zboží. Pokud si nejste jistí, jaký akumulátor zvolit, obraťte se na uživatelskou podporu – ochotě vám poradí a nasměruje vás na správný produkt.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Hanka Sobotková