Vybíráme rukavice na motorku

Během jízdy na motorce je nutné si chránit ruce, a to nejen chrániči. Dostávají na frak během celé jízdy. V případě pádu jsou to pak právě kvalitní rukavice, kdo je zodpovědný za to, jaké budou jeho následky. Jak vybrat rukavice na motorku?

Určujeme velikost

Vždy si vyberte, zda hledáte rukavice pro sport, nebo spíše pro turistiku. Orientační velikosti se většinou měří v šířce vaší dlaně. Když je vaše dlaň široká 9 centimetrů, budete zřejmě potřebovat velikost M. Pokud to bude 10 centimetrů, bude se již jednat o velikost L. Ruka se přitom měří pod palcem, a to ve směru od prstů vaší ruky.

Sedí dobře?

Rukavice na motorku si vybírejte skutečně pečlivě. Na první dobrou byste možná řekli, že budete potřebovat co největší číslo, ale nebude tomu tak. V případě, že vám budou rukavice větší, než byste měli podle velikosti své ruky mít, se vám bude špatně mašina ovládat. Když naopak zvolíte o něco menší velikost, už při kratší jízdě pocítíte, jak vás rukavice nekompromisně tlačí, a bude nutná jejich výměna. Když si rukavice zkoušíte, vždy zatněte prsty v pěst. Zkoušejte si, zda je umožněn bezproblémový pohyb.

Jak dlouho vydrží?

Motorkářské rukavice, které mají dostatek ochranných prvků, vám vydrží po mnoho let. V případě správné údržby by se dalo říci, že je budete kupovat jen jednou za pět až deset let. Někomu se ale i dražší rukavice dokáží zničit za dvě sezóny – zejména v případě, že je nenechává řádně vyschnout.

Jaký materiál zvolit

V případě rukavic na motorku budete volit mezi celou řadou materiálů. Zatímco textilní rukavice oceníte zejména při motokrosu, kožené rukavice s dostatkem ochranných prvků budou vaší druhou kůží nejen na okruhu, ale také v případě delších cest za poznáváním světa. Vždy vybírejte podle svého stylu jízdy.

Rukavice se postarají o bezpečnost i pohodlí vašich rukou během všech vašich cest za dobrodružstvím.

Publikováno: 31. 10. 2021

Kategorie: Moto

Autor: Hanka Sobotková