Výhody střešních stanů aneb proměňte své vozidlo v hotel na kolech

Ceny ubytovacích zařízení jsou na maximech. Nedá se navíc očekávat, že by se v nejbližší době něco změnilo. Mít vlastní hotel na kolečkách má ale mnoho dalších výhod. Co oceníte nejvíce?

Svoboda, kterou jinde nenaleznete

Střešní stan je symbolem pro naprostou svobodu. Líbí se vám někam odjet na víkend? Výborně. Nemusíte trávit hodiny hledáním vhodného ubytování. Stačí se vydat na cestu a zakempit v lokalitě, která se vám líbí. Vlastní kuchyň pak obstará vestavba do aut. S tou budete mít snadné nejen ubytování, ale také vaření a bezpečné uložení potřebných předmětů. Nejste omezeni datem příjezdu ani odjezdu, vše je jen na vás.

Celá rodina v pohodlí

Běžné střešní konstrukce pro stany jsou tvořeny tak, aby ubytovaly až čtyři osoby. Pokud tedy berete na výlet celou rodinu, není to nejmenší problém. Skořepinové stany jsou určeny pro dvě osoby, textilní stany pro čtyři. Stačí jen vystoupat po žebříku do výšin vašeho vozidla a ubytovat se v pohodlí, které si zasloužíte.

Expedice se vším všudy

Chystáte se na expedici a potřebujete zajistit skutečně pohodlné spaní po celou dobu jejího trvání? Střešní stany umožňují nalézt dostatek pohodlí pro celou cestu. Dobře se vyspat je potřebnou součástí každé výpravy. Ve stanu jste chráněni před hmyzem i vlivem počasí, na střeše se navíc nemusíte obávat plazů nebo nečistot v podobě hlíny či písku.

Proč na sebe upozorňovat?

Když bydlíte v kempu, je vše v pořádku. Při výpravě mimo běžné hranice možností ale potřebujete být co nejméně nápadní. Střešní stany se velmi rychle skládají, takže se ráno sbalíte během pár minut. Nemusí o vás nikdo vědět. Vlastní hotel na kolečkách, to je synonymum pro pohodu a nezávislost. Také nesnášíte bookování termínů ubytování měsíce dopředu? Staňte se tvůrci svých volných dnů. Vestavby a stany vám to umožní.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Auta | Doplňky, výbava a náhradní díly

Autor: Hanka Sobotková