Hurá s karavanem do kempu. Ale máte na čem sedět?

Chytil vás karavaning a nemůžete se dočkat, až zase vyrazíte do přírody? Aby se vám napříště kempovalo ještě o něco lépe než posledně, zvažte pořízení praktického příslušenství – nehodil by se vám kempingový nábytek, předstan nebo markýza?

Proč si pořídit kempingový nábytek?

Nepochybujeme o tom, že interiér vašeho karavanu nabízí vysoký standard cestování, ale považte – proč v něm trávit všechen čas, když je venku tak krásně? Nablýskaného interiéru si užijete dosyta během cesty, ovšem až zatáhnete ruční brzdu, nemá smysl v něm setrvávat. Vždyť kempování je především o bezprostředním kontaktu s přírodou. Ale na co si před karavanem sednout? Možnost je víc než dost. Někomu stačí základ – několik jednoduchých židlí a stolek. O poznání větší pohodl však nabízí robustnější kempingová křesla. A chcete-li si siestu po vydatném obědě na čerstvém vzduchu užít ještě více, nezapomeňte doma kempingové lehátko (samozřejmě polohovatelné!) nebo houpací síť.

Houpací síť může být i samonosná. Foto: svetkaravanu.cz 

Při výběru kempingového nábytku zohledněte hmotnost a stabilitu konstrukce.

Proč se vám může hodit markýza nebo předstan?

Má mysl rozebírat účel markýzy? Poskytne vám stín a ochrání vás před ostrým sluníčkem. Patřičnou pozornost si však zaslouží i předstan – umožní vám zvětšit obytný prostor karavanu o další „místnosti“. Oceníte ho zejména rodiny s malými dětmi, které potřebují více místa na hraní. Nabídka předstanů je pestrá a najdete v ní i modely vhodné pro celoroční kempování. Jednotlivé předstany se zároveň liší typem konstrukce – velkým hitem jsou ty nafukovací, které výrazně zkracují dobu potřebnou pro montáž.

Předstan se jeví jako ideální řešení pro menší dodávku. Foto: svetkaravanu.cz

Pokud si s výběrem nevíte rady, obraťte se na specializovaného prodejce doplňků a příslušenství pro karavany, sdělte mu své požadavky a nechte si poradit.

Publikováno: 12. 02. 2019

Kategorie: Auta | Doplňky, výbava a náhradní díly

Autor: Hanka Sobotková