Volkswagen ID3

Německá automobilka Volkswagen roce 2019, v rámci Frankfurtského autosalonu, představila čistě elektrický vůz nižší střední třídy. Automobil je z pohledu parametrů podobný Volkswagenu typu Golf. Elektromobil nepostrádá nejmodernější design a dlouhou dojezdovou vzdálenost, díky vysoké výdrže jejich baterie. Jednoznačně jej můžeme považovat jako revoluční vozidlo.

V bazaru již ojetiny najdete, stojí kolem milionu

Vzhledem k tomu, že je Volkwagen ID3 poměrně novým vozem, v bazarech je ho jako šafránu. Pokud máte o ojeté vozy VW ID3 zájem, připravte si částku kolem 800 tisíc až milionu korun.

ID3 není první, ale rozhodně stojí za pozornost

Volkswagen ID 3 však není jediný elektrický vůz od německé automobilky. Dlouhá léta je jeho předchůdcem elektrická forma modelu Up. Základní výbava s názvem PURE obsahuje baterii o kapacitě 45 kWh, pohon na zadní kola, ocelová kola o velikosti 18“ a zkrášlení díky plastovým krytům. Nechybí ani parkovací systémy v předu i vzadu, které zajišťují komfortní parkování. U vyšší výbavy, kterou nazýváme PRO nalezneme kapacitu baterie o velikosti 58 kWh a vyšší rychlost nabíjení než u výbavy PURE. Dále je znova zajištěn pohon na zadní kola a ocelová kola. Poslední výbava pod názvem PRO S nabízí nejrozšířenější možnosti, které Volkswagen ID3 je schopen nabídnout. A to především nejvyšší kapacitu baterie s obsahem až 77 kWh. Stejný zůstává pouze pohon zadních kol. Dalšími benefity, které dokáže poskytnout jsou 19“ palcová kola z lehkých slitin „Androya“.

Technika vozidla

Vůz funguje na principu platformy MEB, která je vyvinutá zvláště pro koncernu Volkswagen Group. Platforma obsahuje baterii a elektromotory. Elektrický vůz automobilka navrhla tak, aby byl schopen ujet vzdálenost až 550 km na jedno nabití, a zároveň tak, aby pořizovací cena vozu nepřesahovala 640 tisíc korun. Už základní výbava umožňuje automobilu dosáhnout vzdálenosti dojezdu až 330 km.

Publikováno: 20. 07. 2021

Kategorie: Auta

Autor: Hanka Sobotková