Internetové srovnávače havarijního pojištění a povinného ručení

Jak již je ze samotného názvu jasné, pokud si pořídíme auto a chceme jej používat, musíme si u něj povinné ručení sjednat, ať se nám to líbí či nikoliv. Vyplývá to ze zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Mnohdy vyvstává dotaz, jaký je tedy rozdíl mezi havarijním pojištěním a povinným ručením, ačkoliv se povinná ručení a v poslední době, asi jako všechno, vyvíjejí a snaží se více přizpůsobit zákazníkovi a hranice se pomalu stírají. A jak s tím vším souvisí nová platforma PR Yard? Detaily najdete v článku.

Prozatím asi zásadní rozdíl mezi těmito dvěma pojistkami je ten, že u ručení hradí pojišťovna pouze škody, které způsobíme my používáním vozidla někomu jinému. Povinné ručení postačí i v případě, že někdo způsobil škodu nám a víme, kdo to byl, aby nám pojišťovna mohla škodu proplatit z jeho účtu. Bohužel nic z toho se nevztahuje na situace, kdy si poškodíme vlastní auto sami, je nám vykradeno či přímo odcizeno nebo jsou škody následkem živelných událostí.

Ať tak či onak pojišťovny se přímo perou o klienty a na svých webových stránkách nabízejí srovnání či propočty nejvýhodnějších pojistek s možností okamžitého uzavření online. Poměrně velkou nevýhodou u nich je, že pokud bychom pouze rádi zjistili, který produkt by nám seděl na míru či která společnost má pro nás nejvýhodnější nabídku, požadují uvedené tabulky i vypsání jména, telefonního čísla, emailu a data narození, co kdybychom chtěli následně tento typ pojištění uzavřít. Ačkoliv se to nevyhýbá ani internetovým srovnávačům, které sice jsou neutrální, ale zřejmě nám také budou chtít usnadnit práci s případnou návštěvou jedné z nabízených pojišťoven. Pochopitelnější však je, pokud vyžadují uvést pohlaví, pouze věk nebo i město, v němž žijeme. Tyto faktory se později mohou projevit při provozu vozidla - tvrdí se, že ženy mívají méně nehod, starší řidiči jsou zkušenější a ve velkoměstech je rozhodně větší provoz než na vesnici.

Mé zklamání při procházení těchto stránek přišlo z pokusem, jak by to vypadalo, pokud bych si chtěla sjednat povinné ručení či havarijní pojištění u svého vozidla. Na některých stránkách lze dohledat srovnání pouze pro, dá se říct, novější modely, jiné požadují limit na cenu vozidla minimálně 20.000 Kč anebo mají omezení pro rok výroby.

Rozhodně si však nelze stěžovat na jejich nedostatek a pokud není čas si prohlížet jednotlivé nabídky pojišťoven zvlášť, jedná se o velmi dobrého pomocníka.

Proč by vás mě zajímat PR Yard?

Závěr patří tomu nejlepšímu. Pokud se vám nepodařilo ušetřit na pojištění za auto, raději najděte způsob, jak vydělat více peněz. Online platforma PR Yard sdružuje tvůrce obsahu a inzerenty. Pokud patříte do první skupiny, registrací se vám naskytne možnost, jak být ještě blíže lidem, kteří potřebují vaše služby (např. copywriting, publikaci článků, tvorbu videoobsahu apod.). V případě, že naopak máte firmu a potřebujete své služby efektivně propagovat, stačí dobít kredit a objednat si služby od vyhlášených odborníků. PR Yard pomůže každému bez ohledu na oblast působnosti!

Publikováno: 30. 10. 2019

Kategorie: Pojištění a financování

Autor: Hanka Sobotková