Motor show Paris 2012

Velký autosalon v Paříži proběhl i letos, bylo to konkrétně od 29. září do 14. října. Tento významný a prestižní mezinárodní autosalon se koná jednou za dva roky, neboť se pravidelně střídá s přehlídkou nových aut v německém Frankfurtu nad Mohanem.

Jaké nové modely se v Paříži vystavovaly?

Automobilka Hyundai se například na Pařížském autosalonu prezentovala se třemi novými modely. Šlo o model auta nové generace i30 v třídveřovém provedení. Tento model je nejnovější sériově vyráběné auto, které je zaměřeno na evropský trh. Dalšími modely byly nový soutěžní stroj i20 a ix35 Fuel Cell, který bude rovněž velmi brzy uveden na trh. Tato nová auta demonstrují velké úsilí firmy Hyundai poskytovat na evropský trh inovace vysoké a špičkové kvality.

Domácí značky na pařížském autosalonu rovněž nechyběly

Z nabídky domácích francouzských značek pro letošní pařížský autosalon stojí za zmínku především představení čtvrté generace pěkného modelu Renault Clio. Další francouzská značka Citroën předvedla v Paříži pěkný kabriolet DS3. Automobilka Peugeot pro změnu čtvrtinu své expozice věnovala různým variantám modelu 208, včetně sportovní verze GTI a závodní R5.

Nechyběl ani britský Jaguár

Britský Jaguar se v Paříži prezentoval elegantním sportovním vozem F-Type. Jedná se o velmi rychlé auto, které ocení především milovníci rychlé a svižné jízdy. Podle slov zástupců britské firmy Jaguár nový F-Type zrychlí za 5 sekund a dosáhne maximální rychlosti 290 km za hodinu.

Automobilka Škoda v Paříži taktéž vystavovala

Automobilka Škoda předvedla na pařížském autosalonu nový liftback Rapid. Byla to vůbec její světová premiéra. Škoda připisuje novému Rapidu velkou váhu a slibuje si, že Rapid bude po Octavii druhým nejprodávanějším autem této značky. Rapid by se měl na tuzemském trhu začít prodávat na podzim tohoto roku.

Publikováno: 25. 10. 2012

Kategorie: Recenze

Autor: Hanka Sobotková