4 skvělé věcí, bez kterých se v autě (ne)obejdete

Přestaňte závidět bohatým jejich luxusní limuzíny s dechberoucí výbavou a zaměřte se na své auto. Co na tom, že brázdíte silnice v sedanu nižší středí třídy – i z něj můžete udělat slušně vybavenou káru, za jejíž volant budete usedat s úsměvem na rtech. Stačí si pořídit pár vychytávek z následujícího seznamu. Možná jste se bez nich doposud obešli, ovšem s nimi bude váš život mnohem veselejší.

Autokamera

Kameru by mělo mít za čelním sklem i auto, které má nejlepší léta za sebou. Bezesporu jde o nejlepší důkazní materiál pro případ nehody a stejně dobře se může hodit i v případě problémů s chodcem, jež se vám rozhodl skočit pod kola, aby získal peníze od pojišťovny. V neposlední řadě pak kamera zaznamená jedinečné chvilky za volantem – například projížďku v Alpách nebo v blízkosti přímořské kolonády.

Antiradar

Mnoho českých řidičů na praktické zařízení pohlíží skrz prsty, protože se bojí legislativy. Jenomže antiradary nefungují jako rušičky policejních radarů – pouze podávají informace o jejich přítomnosti a nabízí i jiné užitečné funkce – některé pořizují videozáznam (slouží tedy jako autokamery) a slouží jako GPS. Tip: Prvotřídní autokamery kombinované s antiradary najdete na Neolinekamery.cz.

Autochladnička

Kompaktní chladnička do auta udrží váš oběd v optimální teplotě a zajistí, abyste nebyli ošizeni o nezapomenutelný gurmánský zážitek. Protože co si budeme namlouvat – není nič horšího než vystydlé jídlo... Autochladničku uvedete do provozu pomocí USB portu, obvykle má však i AC/DC adaptér, takže ji využijete i doma.

Alkoholtester

Řízení pod vlivem alkoholu může být přestupek, ale i trestný čin. Záleží, zda míra nepřekročila 1 promile – pak jde o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Jenomže co když si ráno nejste jistí, jestli už vyprchala hladinka, na které jste zapracovali předchozí večer? Jistotu vám dá alkoholtester. Investujte do kvalitního modelu, jež vám zobrazí přesné údaje.

Publikováno: 28. 04. 2020

Kategorie: Auta | Doplňky, výbava a náhradní díly

Autor: Hanka Sobotková