Jak správně vybrat dodávku „podle typu“?

Potřebujete užitkové vozidlo, ale nejste si tak úplně jistí, jaký typ dodávky zvolit? Možností je víc než dost a záleží pouze na vašich specifických požadavcích. A samozřejmě taky na penězích, ale to by vydalo na další článek. V tomto se zaměříme na základní typy užitkových vozů a možnosti jejich využití. Pro informaci: Níže zmíněné typy užitkových vozidel obvykle spadají do kategorie do 3,4 tuny a lze je řídit s „béčkem“.

Pick-up

Pick-up kombinuje osobák a dodávku. Do přední části vozu se kromě řidiče nasouká i jeden nebo dva spolucestující a v oddělené části lze převážet náklad o velikosti jedné europalety. K výhodám tohoto typu vozidla patří relativně kompaktní rozměry, dobrá viditelnost z pozice řidiče a jízdní vlastnosti srovnatelné s osobním vozem. Nevýhodou je méně praktické nakládání zboží a zhoršený pohyb v zadní části vozu.

Skříňová dodávka

Skříňová dodávka je klasika. Používají ji speditéři, stěhováci a řemeslníci. V kabině se sveze řidič s jedním nebo dvěma spolujezdci. Do zadní části bez větších problémů naložíte zboží o velikosti 2 – 7 europalet. Oproti pick-upu se lze v nákladovém prostoru lépe pohybovat.

Plachtová dodávka

Zboží, které se nevejde do klasické skříňové dodávky, můžete převážet v dodávce s plachtovou konstrukcí. Je koncipována tak, aby mohlo přepravit i neforemné věci. A to až 8 europalet.

Mikrobus

Chystáte se vstoupit do segmentu přepravy osob? Pak by se vám mohl hodit mikrobus, který kromě řidiče uveze i dalších 7 cestujících. A má velkou výhodu oproti minibusu – můžete ho řídit i s řidičákem skupiny B. Máte vybráno? Pak nezbývá, než se vydat k prodejci nových užitkových vozů, případně navštívit solidní autobazar dodávek. Také ojeté užitkové vozy mohou udělat skvělou službu – za předpokladu, že jsou v dobré technické kondici. Porozhlédnout se můžete třeba u specializovaného prodejce na www.dodavky-gruber.cz.

Publikováno: 02. 11. 2017

Kategorie: Auta

Autor: Hanka Sobotková

Tagy: ojeté dodávky | typy dodávek | typy užitkových vozidel