Auta Doplňky, výbava a náhradní díly

Dálkový start auta: Zbytečnost, nebo užitečný pomocník?

Na výše položenou otázku neexistuje objektivní odpověď, neboť co majitel motorového vozidla, to jiný názor na užitečnost jednotlivých prvků výbavy. Na druhou stranu – pokud se zaměříme na „průměr“, pravděpodobně bychom na základě dotazníku došli k závěru, že dálkový start auta řidiči za zbytečnost nepovažují. Jediný „problém“ je, že v Evropě nemá tradici, jako například v zámoří. Zatímco většina obyvatel starého kontinentu byla ještě relativně nedávno zvyklá na ruční otevírání oken, v USA už se namísto kliky dávno používalo tlačítko. A co se týče dálkového startu, stále platí za relativní novinku.

V zahraničí standard, u nás relativně neznámá věc

V zámoří je dálkový start auta poměrně běžnou součástí vozů kategorie nižší střední třídy. U nás touto funkcí disponuje naprosté minimum automobilů. Znamená to snad, že jsou Američané zhýčkaní a potrpí si na zbytečnosti? Lidé, kteří si své auto startováním na dálku dovybavili, si to rozhodně nemyslí.

Přítomnost dálkového startu oceníte především v zimě

K čemu zařízení slouží? Dálkový start auta je perfektním řešením pro každého, kdo bytostně nesnáší chlad. Pokud neradi čekáte, než se auto vytopí na požadovanou teplotu, není nic jednoduššího, než ho v dostatečném předstihu nastartovat a aktivovat topení. V létě zase oceníte možnost ochlazení interiéru. Systém lze napojit také na nezávislé topení do auta.

Kromě vyhřívání a chlazení interiéru má dálkové startování i jiné výhody. Využijete ho k automatickému dochlazení turbodmychadla, čímž prodloužíte jeho životnost. Zároveň získáte kvalitní autoalarm, díky kterému bude váš vůz v bezpečí i před zloději vybavenými moderními elektronickými systémy. Automobil můžete nastartovat z libovolné vzdálenosti pomocí dvoucestného klíče nebo mobilní aplikace. Nemusíte se o něj bát, všechny bezpečnostní systémy zůstanou aktivní až do vašeho příchodu.

Resumé? Dálkový start je velmi praktické zařízení. Za volant se díky němu začnete těšit bez ohledu na počasí.

Zanechte komentář