Dálkový start auta: Zbytečnost, nebo užitečný pomocník?

Na výše položenou otázku neexistuje objektivní odpověď, neboť co majitel motorového vozidla, to jiný názor na užitečnost jednotlivých prvků výbavy. Na druhou stranu – pokud se zaměříme na „průměr“, pravděpodobně bychom na základě dotazníku došli k závěru, že dálkový start auta řidiči za zbytečnost nepovažují. Jediný „problém“ je, že v Evropě nemá tradici, jako například v zámoří. Zatímco většina obyvatel starého kontinentu byla ještě relativně nedávno zvyklá na ruční otevírání oken, v USA už se namísto kliky dávno používalo tlačítko. A co se týče dálkového startu, stále platí za relativní novinku.

V zahraničí standard, u nás relativně neznámá věc

V zámoří je dálkový start auta poměrně běžnou součástí vozů kategorie nižší střední třídy. U nás touto funkcí disponuje naprosté minimum automobilů. Znamená to snad, že jsou Američané zhýčkaní a potrpí si na zbytečnosti? Lidé, kteří si své auto startováním na dálku dovybavili, si to rozhodně nemyslí.

Přítomnost dálkového startu oceníte především v zimě

K čemu zařízení slouží? Dálkový start auta je perfektním řešením pro každého, kdo bytostně nesnáší chlad. Pokud neradi čekáte, než se auto vytopí na požadovanou teplotu, není nic jednoduššího, než ho v dostatečném předstihu nastartovat a aktivovat topení. V létě zase oceníte možnost ochlazení interiéru. Systém lze napojit také na nezávislé topení do auta. Kromě vyhřívání a chlazení interiéru má dálkové startování i jiné výhody. Využijete ho k automatickému dochlazení turbodmychadla, čímž prodloužíte jeho životnost. Zároveň získáte kvalitní autoalarm, díky kterému bude váš vůz v bezpečí i před zloději vybavenými moderními elektronickými systémy. Automobil můžete nastartovat z libovolné vzdálenosti pomocí dvoucestného klíče nebo mobilní aplikace. Nemusíte se o něj bát, všechny bezpečnostní systémy zůstanou aktivní až do vašeho příchodu. Resumé? Dálkový start je velmi praktické zařízení. Za volant se díky němu začnete těšit bez ohledu na počasí.

Publikováno: 20. 01. 2019

Kategorie: Auta | Doplňky, výbava a náhradní díly

Autor: Hanka Sobotková