Proč si pořídit výskově stavitelný podvozek?

Mít v garáži "sporťák", to je sen drtivé většiny motoristů. Bohužel ne každý si ho nakonec splní. Často ne z finančních,  ale spíše praktických důvodů. Co si budeme povídat, ryze sportovní automobil není ideální pro každodenní ježdění. Ale existuje způsob, jak výrazně zlepšit vlastnosti stávajícího vozu. Dopřejte mu výškově stavitelný podvozek - třeba značky AP Sportfahrwerke.

Výměna standardních pružin za sportovní

Pokud uvažujete o snížení podvozku, máte před sebou hned několik možností. Můžete se zaměřit na výměnu pružin za nižší sportovní variantu. Tato možnost je finančně celkem nenáročná a přitom velmi komfortní. České silnice se vzhledem k jejich častému stavu nestanou vaší noční můrou. Naopak velice efektivním řešením je instalace vzduchových podvozků. Nadchne vás jednoduché nastavení výšky podvozku a také naprosté zachování jízdních vlastností. Z jejich ceny již ovšem tak nadšeni nebudete. Sady výškově stavitelných podvozků jsou velmi univerzální možností. A v současné době také tou nejvyužívanější. Ptáte se proč? Výškově stavitelné podvozky zkrátka nabízejí zlatou střední cestu – nejsou finančně příliš náročné, jsou jednoduché na instalaci a pokutují volnost při regulaci snížení.

Co očekávat od výškově stavitelného podvozku?

Jedná se o sady, které se běžně skládají z pružin, tlumičů, stavících matek a přidruženého materiálu. Každá sada je většinou dodávána kompletně osazená s tím, že se používají prvky sériového horního uložení. Výškově stavitelný podvozek vám umožní nastavit ideální snížení vašeho automobilu a to od naprosto nepatrných hodnot, které jen lehce podtrhnou sportovní ráz automobilu a udrží vás v zatáčkách, až po extrémní hodnoty, které si užijí zejména tuningoví nadšenci. Výšku podvozku nastavíte díky posunu pružin – ty jsou posunovány stavícími matkami, které se pohybují po závitu sportovního tlumiče nebo stavící kostky. Při výběru samozřejmě dejte přednost prověřeným výrobcům, kteří ručí za kvalitu svých výrobků a nabízejí TÜV homologaci i potřebnou antikorozní úpravu všech součástí sady.

Publikováno: 08. 09. 2020

Kategorie: Auta | Doplňky, výbava a náhradní díly

Autor: Hanka Sobotková