Kam v létě se zimními pneumatikami?

Počasí letos chystá samá překvapení, a tak zatímco v letech minulých většina řidičů přezouvala hned, jak to šlo, v letošním roce je výměna pneumatik stále aktuálním tématem i o pár týdnů později. Jako každý rok ale musíme vyřešit problém, kam uskladnit sadu pneumatik, kterou právě nepoužíváme.

Letní a zimní

To, zda přezujeme hned v prvním termínu nebo raději vyčkáme, až se počasí trochu zlepší, je jen na našem rozhodnutí. Při výměně pneumatik ze zimních na letní je riziko problémů při jízdě přeci jen menší, než na podzim. I když je teplo a my máme stále zimní gumy, jet můžeme bez obav. V zimě se ale na letních gumách jezdí špatně. Většina řidičů vlastní dvě sady gum, které střídá podle sezóny, jednu sadu tak má na autě a druhou musí někde uskladnit. Použité zimní pneumatiky tak necháváme v lepším případě ve sklepní kóji nebo v garáži. To, jak jsou gumy uskladněné, ovlivňuje také jejich životnost a kvalitu, proto bychom měli nad správným místem přemýšlet.

Služba úschovy

Správné místo pro uskladnění pneumatik má konstantní teplotu, je suché a chráněné před slunečními paprsky i rozmary počasí. Regál v garáži je tak vyhovující, ale pneumatiky vyrovnané v rohu dvora pod plachtou výkyvy teplot trpí. Místo přezutí na začátku nové sezóny nás tak může čekat výběr pneumatik nových, protože špatně skladované gumy již nebude možné na auto dát. Pokud nemáte vhodné místo, což bývá problém především ve větších městech, může být řešením úschova pneumatik v Praze nebo okolí ve specializovaném servisu, který tuto službu nabízí. Máte jistotu, že vaše pneumatiky jsou skladovány v těch nejlepších podmínkách a nemusíte tak řešit problém, kam je dát a přitom je neničit. Ne vždy máme možnost prostoru pro uskladnění a panelákové sklepní kóje nemusí být všude bezpečné, úschova pneumatik vám tak ušetří starosti.

Hlavním ukazatelem, zda jsou gumy ještě vhodné k jízdě, je hloubka dezénu. Pokud však máte pocit, že se pneumatiky chovají při jízdě jinak, než očekáváte, zvažte návštěvu servisu pro kontrolu a případnou výměnu.

Publikováno: 03. 06. 2021

Kategorie: Pneumatiky

Autor: Hanka Sobotková