Kia je v ČR jede! Které modely nejvíce frčí?

Každý začátek je těžký. Tato životní etapa je však minimálně na českém trhu z pohledu automobilky Kia již dávnou minulostí. Popularita vozů Kia v tuzemsku naopak dlouhodobě roste, když se jich v roce 2017 v ČR prodalo 9231. Toto číslo korejskou automobilku v českém pořadí nejprodávanějších značek vyneslo na 7. pozici s tržním podílem téměř 3,5 %. Jaké modely se nejvíce prodávají?

„Malá“ Kia Rio překvapí vnitřním prostorem i dílenským zpracováním

K nejmenším modelům v portfoliu korejské automobilky patří Kia Rio. Ale pozor, nenechte se zmást. Vůz vyniká vnitřní prostorností a pohodlím, které pramení z kvalitního dílenského zpracování. Vedle líbivého vzhledu a nízké spotřeby kolem 5 litrů benzínu na 100 ujetých kilometrů si zákazníci chválí fakt, že vůz je na poměry své třídy bohatě vybaven i v základní výbavě.

Kia Ceed: Kompakt i prostorný rodinný kombík

Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější modely patří bezesporu Kia Ceed. Její označení pochází z anglického „Comunity of Europe, with European Design“ (česky evropská komunita s evropským designem). Tu lze pořídit jako kompaktní hatchback, kterému vezmou zavděk mladí či naopak senioři, ale i jako prostorný rodinný kombík. Specialitkou pro fajnšmekry je pak našlapaná verze GT.

Kia Sportage cílí na milovníky odvážných SUV

Vyvýšená kabina a skvělý výhled, stabilita a pocit bezpečí. Charakteristiku SUV plní Kia Sportage víc než důstojně, což dokazuje fakt, že ji na českých silnicích vídáme se železnou pravidelností a v hojném množství. Řidiči pak dle dostupných referencí oceňují prémiové a měkce působící materiály, kterými je kabina doslova oseta, moderní systémy včetně pasivní bezpečnosti a v neposlední řadě i velkorysý kufr s objemem 491 litrů který lze sklopením zadních sedaček maximalizovat až na 1480 l.

Pohodlný, extravagantní i praktický crossover. To je Kia Stonic

Lidé poptávající dynamický a pohodlný crossover, po kterém se každý ohlédne. Tak by se dala shrnout cílová skupina vozů Kia Stonic, které jsou vybavené všemi moderními bezpečnostními systémy, včetně asistence pro jízdu v jízdním pruhu, asistenta dálkových světel nebo asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu (tzv. AEB). I zde je – jako u ostatních modelů značky – samozřejmostí 7 letá Kia záruka.

Kia Optima: Elegantní koráb pro manažery i rodiny

Podstatný podíl na úspěších korejské automobilky má rovněž koráb střední třídy Kia Optima. Ten je pro své vlastnosti vhodný jako reprezentativní vůz pro manažery, ale i bezpečný kočár na dlouhé cesty pro rodiny, které ocení zavazadlový prostor až 1686 litrů. Zatímco řidič využije nejrůznější systémy jako Drive Wise, AEB, parkovacího asistenta či chytrý tempomat ASSC, zbytek posádky ocení bezdrátovou nabíječku telefonů, všudypřítomný komfort a samozřejmě možnost konektivity s elektronickými zařízeními.

Publikováno: 06. 08. 2018

Kategorie: Auta | Novinky

Autor: Hanka Sobotková