Nejlevnější škodovky netáhnou. Alespoň ne u protinožců

Automobilka Škoda Auto řeší poměrně zajímavý problém. Naštěstí nejde o nic, co by mohlo ohrozit její existenci. Konkurenti jí naopak mohou závidět, protože jde o delikátní záležitost. Manažeři momentálně řeší obměnu nabídky, protože zákazníci nestojí o nejlevnější automobily a rádi si připlatí za vyšší stupeň výbavy. Vypadá to, že nejlevnější verze z nabídky zcela zmizí.

V Austrálii si potrpí na komfort

Máte pocit, že tady něco nehraje, protože sousedova nová Škoda Kodiaq nevypadá jako v „plné palbě“? Pravda je taková, že potíže s prodejem nejlevnějších verzí netrápí ani tak evropské prodejce, jako ty australské. Automobilový trh v Austrálii má svá specifika a místní obyvatelé jsou náročnější než Evropané. Uvedl to mluvčí tamního zastoupení automobilky Paul Pottinger v rámci rozhovoru o chystaném modelu Karoq. Pottinger tvrdí, že australští zákazníci obvykle volí prémiové stupně výbav. Nejvíce to bylo patrné u modelu Škoda Octavia, kdy byly téměř okamžitě rozebrány všechny ostré verze RS. Vozy se základní výbavou zůstaly stát před autosalonem a musely být dodatečně vybaveny příplatkovou výbavou. Jinak by zřejmě zůstaly na ocet.

Levnější Kodiaq koupíte jen u nás

S ohledem na výše uvedený důvod je logické, že Škoda zřejmě přestane v Austrálii nabízet základní varianty u všech modelů. Škoda Kodiaq se základním stupněm výbavy tak nebude na klokaním kontinentu k mání. Minimální konfigurace bude mít podobu sedmimístného vozu s pohonem 4×4. Méně vybavené verze by se zkrátka neprodaly. Zmíněný Karoq zamíří na australský trh na jaře 2018 a bude dostupný s pohonem přední i obou náprav. Automobilka očekává rekordní prodeje. A jak to vypadá s výbavou velkého SUV u nás? Nová Škoda Kodiaq ceník zůstal beze změny, což je dobrá zpráva pro každého, kdo se bez nadstandardní výbavy obejde.

Publikováno: 30. 06. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Auta | Novinky

Autor: Hanka Sobotková

Tagy: kodiaq rs | nová škoda kodiaq