Vyjíždíme na výlet na motorce. Co s sebou?

Pokud máte v garáži motorku, měli byste ji občas vytáhnout ven. Přece jen se na ni nemusí prášit, i když ji jistě máte zahalenou kvalitní plachtou. Motorky potřebují provětrat, proto se s vaším dvoukolým miláčkem vydejte na výlet. Jenže co s sebou?

Samozřejmě to, co si s sebou vezmete, se bude odvíjet od toho, na jak dlouho a kam jedete. Osobní věci si umí sbalit každý sám, proto se zaměřme konkrétně na samotné motorkáře, kteří nesmí zapomenout hned na několik věcí.

Máte s sebou všechny chrániče?

Chrániče dokážou minimalizovat úrazy, k nimž může při případném pádu dojít. Je proto na místě mít hned několik chráničů s sebou. Postrádat nesmíte přilbu na motorku, která chrání to nejdůležitější, a sice hlavu, nesmíte zapomenout ani na rukavice na motorku, které chrání náchylné ruce, které během jízdy trpí.

Samozřejmě nezapomeňte ani na ostatní chrániče, jako jsou například chrániče páteře. Každý chránič má svou funkci a každý chránič může zachránit život. Při výběru jednotlivých chráničů si nevybírejte jen takové chrániče, které jsou levné. Levné rovná se nízká kvalita a v případě chráničů by se vám to nemuselo vyplatit.

Hlavně, ať se cítíte pohodlně

Než vyrazíte na cestu, ujistěte se, že je vám v moto oblečení době a příjemně. Žádný motorkář nesnese dlouho nepohodlí při jízdě. Oblečení na motorku by mělo být zejména pohodlné, při výběru dejte na svůj pocit. Textilní oblečení je zpravidla pohodlnější, za to kožené je kvalitnější. Kombinézy jsou tou pohodlnější alternativou, ale naopak jsou méně praktické. U kalhot na motorku a moto bundy je to logicky obráceně.

Součástí moto oblečení jsou také moto boty, které musí být také pohodlné. Tlačící boty vyvádí motorkáře z rovnováhy a při cestě se nemusí soustředit tak, jak by měl. Proto si tedy boty vždy vyzkoušejte a případně zvolte jinou velikost či typ, pokud nebudou sedět podle představ.

Publikováno: 30. 11. 2018

Kategorie: Moto

Autor: Hanka Sobotková