Pozor na nekvalitní autodoplňky. Přečtěte si, kde nakupovat

Reklama má na spotřebitele velký vliv. Někteří prodejci však slibují modré z nebe, a přitom nabízí produkty, o jejichž kvalitě by se dalo velmi pochybovat. Týká se to i autodoplňků a příslušenství, což je segment, ve kterém se objevuje velmi mnoho kvalitativně podřadného zboží. My jsme se zaměřili na gumové rohože a deflektory. Chcete-li se vyhnout zjištění, že jste zbytečně utratili peníze za něco, s čím nejste spokojeni, nepřestávejte číst. A nebo se rovnou proklikněte k ověřenému prodejci naauto.sk.

Proč byste si měli pořídit deflektory?

Deflektory neboli ofuky. K čemu vlastně plasty přichycené k bočnímu okénku slouží? Většinou se umisťují na straně spolujezdce a umožňují jízdu s pootevřeným okénkem i při vyšších rychlostech. Na trhu jsou dostupné značkové deflektory pro všechny typy osobních i užitkových vozů. Deflektory není vhodné používat společně s klimatizací.

Stop špinavé a vlhké podlaze

Když už do nákupního košíku hodíte deflektory, poohlédněte se také v dalších kategoriích. Nehodily by se vám nové gumové rohože do auta? Ochrání podlahu před vlhkostí a špínou, čímž vám ušetří spoustu práce. Předejdete tomu, že textilie na podlaze zatuchne a zplesniví. Zároveň ušetříte čas, který byste strávili vysáváním – rohože stačí vyklepat.

Aby vám to v kufru neklouzalo

U výše uvedeného prodejce sežnete spoustu praktických věcí. K často opomíjeným prvkům patří protiskluzové vaničky do kufru. K čemu jsou dobré? Zabrání tomu, aby věci, které přepravujete v zavazadlovém prostoru, létaly ze strany na stranu při sebemenším náklonu vozu. Nezapomeňte, že kvalitní příslušenství do auta vydrží mnohem déle než laciné napodobeniny. Navíc funguje, což se o zboží neznámého původu často říct nedá.

Publikováno: 29. 03. 2018 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Auta | Doplňky, výbava a náhradní díly

Autor: Hanka Sobotková

Tagy: k čemu slouží deflektory | protismyskové vaničky do kufru