Jaké topidlo do garáže nebo dílny?

Zima je v plném proudu a mnozí motonadšenci tráví v dílně minimum času. Ne snad, že by si chtěli odpočinout, spíše nemohou vydržet v chladném prostředí. Pokud je to i váš případ a usilovně přemýšlíte nad tím, jak garáž nebo dílnu efektivně vytopit, pak je tento článek právě pro vás. Společně s odborníky z eprofi.cz vám prozradíme, proč jsou správnou volbou mobilní teplovzdušná topidla – a jakou variantu zvolit, aby vám bylo teplo, než se do českých luhů a hájů opět vkrade jaro.

Co je mobilní topidlo?

Jak je patrné již z názvu, mobilní topidlo je mobilní zařízení určené k výrobě tepla. Není pevně spojeno se stavbou, jako je tomu v případě běžného systému (tzn. radiátorů) a je možné ho přenášet tam, jde je zrovna zapotřebí okamžitě zvýšit aktuální teplotu. Obvykle jde o kompaktní přístroj, který ke svému provozu potřebuje naftu, plyn, nebo elektřinu.

Trávíte v dílně celé dny?

Při výběru mobilního topidla hraje důležitou roli několik faktorů. V prvé řadě jde – jako vždy – o peníze. Pokud v garáži či dílně trávíte většinu volného času, případně v ní pracujete, bude se vám hodit topidlo, které z dlouhodobého hlediska zatíží vaši kapsu co nejméně. Nejnižší provozní náklady mají naftová topidla, jejichž nevýhodou je nutnost důkladného odvětrávání. Do dílny je vhodná varianta s nepřímým spalováním, kde kde dochází k odvodu spalin komínem. Cenově nejdostupnější jsou plynová mobilní topidla. V jejich případě však počítejte s průběžným doplňováním LPG a o něco vyššími provozními náklady oproti naftě. Také tento typ topidel vyžaduje odvětrávání, protože dochází ke spalování kyslíku a produkci CO2. A pro koho je správnou volbou elektrické mobilní topidlo? Tento typ vyrábí „čisté“ teplo – při provozu nedochází k produkci zplodin ani ke spalování kyslíku a produkci CO2. Navíc je lehčí a lépe přenosný. Nevýhodou je nižší výkon, což nemusí vadit v případě, že se v dílně či garáží pohybujete jen sporadicky a dané prostory nejsou příliš velké.

Nebojte se požádat o radu

Stále vám není jasné, jaký typ mobilního topidla zvolit? Více informací najdete na webu profesionalni-topidla.cz, případně směřujte dotaz přímo na prodejce. V nabídce eprofi.cz najdete také kondenzační odvlhčovače neboli vysoušeče vzduchu, díky kterým snadno vyřešíte problém v podobě vlhkého zdiva.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Hanka Sobotková