Už připravujete své auto na zimu?

Během chladných měsíců dostává váš motorový parťák opravdu zabrat. Změny počasí působí nejen na lak či kapotu, ale kvůli posoleným silnicím i na kola a disky. Je třeba tedy autu poskytnou řádnou péči.

Díky kvalitní péči můžete předejít rychlému „stárnutí“ vašeho auta i jeho komponentů. Někdy se tomu nedá už vyhnout, ale stále můžu s kvalitní autokosmetikou sem tam nějakou tu nepříjemnost zažehnat.

Stačí abyste sem tam ještě během léta chytili nějaký ten kamínek, zrníčko nebo větvička a tvoří se malé škrábance. Takový škrábanec se vám běhy zimy může ale vymstít a zvýraznit. Auta tak mnohem rychleji ztrácejí novost a lesk. Takže vyčistit, začistit a připravit na zimu!

Vosk na auto Kärcher RM 660 zvýrazní barvu laku a zintenzivní jeho lesk. Díky svému složení čistí lakovaný povrch a odstraňuje povrchové škrábance. Zároveň lak chrání před UV zářením, silniční špínou nebo dokonce před solí, které je během zimy na všech silnicích habaděj. Barva díky stále ochraně zůstane uchována a díky péči, které se postarají o malé škrábance bude déle krásná i celá kapota.

S první sněhovou nadílkou přichází na silnice nejen mnoho soli, ale i příslib budoucích nánosů špíny, které se v rozježděném sněhu uchytí a velice rádi se usazují i na kolech a jejich discích. Čistič disků Kärcher RM 667 Premium si poradí i s černou špínou z brzd, zimními nánosy soli nebo dokonce s vápenatými skvrnami. Stále je ale šetrný k čištěnému materiálu. Díky inteligentní změně barvy navíc také poznáte, kdy je prostředek aktivní a kdy jej můžete již opláchnout.

 Od nánosů z ulice můžete okýnka i zrcátka osvobodit čističem autoskel od Kärcheru RM 650 se můžete postarat o nečistoty zvenčí, jako je prach a různé nánosy. Ale i o mastné nečistoty, jako jsou například otisky prstů. Díky přípravku navíc přecházíte dalšímu uchycování nečistot na vaše skla. Aby byl krásný výhled bez šmouh a odlesků.

Více tipů na pomocníky pro čištění auta naleznete na https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada.

Publikováno: 06. 11. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Hanka Sobotková