Pronájem dodávky

Jak přestěhujeme kanceláře? proč si najímat na to stěhovací firmu? Existuje způsob, který bychom zvládli sami? Na tu dobu si může pronajmout užitkovou dodávku a problém máme ihned vyřešen. Vždy se najde spolehlivé řešení pro každého. Stačí jen vědět, jakou dodávku vlastně budeme potřebovat.

Krátkodobý, ale i dlouhodobý pronájem je možný

Každá autopůjčovna má své podmínky, které jsou zahrnuty samozřejmě v obchodních podmínkách firmy a je velmi důležité je dodržovat. V opačném případě nás mohou čekat sankce. Mezi tyto pravidla například platí zákaz kouření ve voze, nebo vrácení vozu, který právě vyjel z myčky, plná nádrž pohonných hmot a jiné. Pokud si chceme dodávku zapůjčit, měli bychom vědět, že není nutné si vůz pronajmout jen na jeden den, ale můžeme si jej půjčit i na pár hodin. Výjimku netvoří ani pronájem vozů určených na dlouhodobý pronájem, který je hojně využíván zejména začínajícím živnostníkům. A to vzhledem k tomu, že nedisponují tak velkými vozy, které potřebují ke své živnosti. A navíc je dlouhodobý pronájem výhodnější i po ekonomické stránce. K podmínkám můžeme také přičíst i ujeté kilometry nebo možnost vyjet za hranice naší republiky.

Výhody pronájmu dodávky

Pokud plánujeme zapůjčit si dodávku, musíme prakticky vědět, za jakým účelem. Lze ji využít vlastně k jakémukoliv převozu. Dodávky mají všestranné využití,jsou větších rozměrů, takže se nemusíme obávat, že nám při stěhování například ta velká skříň do auta nevleze, můžeme přepravit také větší množství materiálu a nerozhodí nás ani nepříznivé počasí v podobě deště nebo sněhu. Ovšem musíme také podotknout,že nejen užitkové dodávky jsou předmětem pronájmu. O zapůjčení dodávek mají zájem také ti, kdo hledají vícemístné auto pro převoz osob. Takovým typem je například transporter, multivan a podobně. Tyto osobní dodávky jsou spolehlivým řešením například pro menší firmy, které potřebují dopravit své zaměstnance na různá školení nebo jsou vhodné i pro svoz zaměstnanců do zaměstnání. Musíme také uvést i příklad obytných dodávek, které jsou v současné době hitem mezi vozy a našim přáním o dokonalé dovolené, kdy se nemusíme ohlížet na ostatní a hlavně na čas.

Před podpisem smlouvy

Než podepíšeme smlouvu o pronájmu, musíme se nejdříve přesvědčit, zda nekupujeme zajíce v pytli. Je třeba samozřejmě dodávku fyzicky zkontrolovat. Autopůjčovny mají jistě své internetové stránky, které nabízejí široký výběr různých aut a dodávek všech velikostí, barev i vybavení. Pokud ale námi vybraná dodávka při návštěvě autopůjčovny vypadá spíše jako vrak nebo vůz ze třicátých let minulého století, měli bychom se rovnou obrátit a jít jinam. Staré vozy,které se nemají čí chlubit a jejich technický stav nevyhovuje podmínkám o provozu na pozemních komunikacích se hodí už tak maximálně do šrotu.

Hledejme a srovnávejme, konkurence je veliká

V současné době je na našem trhu služeb mnoho firem, které nabízejí kvalitní a spolehlivé služby právě v oblasti pronájmu vozů a dodávek. Musíme tedy najít to nejlepší řešení pro nás, které bude splňovat všechny naše požadavky. Nebojme se tedy srovnávat, hledat a ptát se na nejrůznější podmínky a doplňkové služby či vybavení. Pokud zde narazíme na rezervační poplatek nebo storno poplatek v případě zrušení rezervace, určitě hledejme dál.

Publikováno: 11. 02. 2019

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Hanka Sobotková