Školení řidičů online má VÝHODY. Přečtěte si, jaké!

Problematika školení řidičů je prý příliš komplikovaná a řada zaměstnavatelů se v ní ztrácí. Skutečně? Možná jen hledají výmluvy, protože jim utrácení za kurzy, ze kterých si zaměstnanci nic moc neodnesou, velmi neefektivní. Ve skutečnosti je vše naprosto srozumitelné. Tedy až na podmínky, za jakých musí školení absolvovat tzv. řidiči referenti.

Pro koho je školení řidičů určeno?

Předně je třeba rozlišit dva základní typy školení. Řidiči z povolání musí absolvovat školení pro řidiče a získat profesní průkaz. Další skupinou řidičů jsou osoby, které nemají řízení motorového vozidla uvedeno jako hlavní náplň práce. V praxi se může jednat o obchodního zástupce, vedoucího skladu a jiné zaměstnance usedající za volant vlastního či firemního automobilu. Tato skupina zaměstnanců by měla absolvovat školení, v rámci kterého se dozví důležité informace související s bezpečnou jízdou, ekonomickým provozem vozidla, legislativními změnami, bodovým systémem a dalšími okruhy.

Jak lze zaměstnance školit?

V minulosti bylo jedinou možností klasické prezenční školení. K tomu se některé firmy přiklání i dnes, ale mnohem větší zájem jeví o školení řidičů online. Výhodou e-learningu je nezávislost na místě a času. Zaměstnanci si mohou projít kurzem kdykoliv a v podstatě i kdekoliv – třeba na svém smartphonu či tabletu. Oproti prezenčnímu školení jsou online kurzy mnohem zajímavější, protože využívají interaktivní prvky (videa, kvízy...). Odborníci na bezpečnost práce tvrdí, že dobře koncipované školení online má větší přínos než mluvené slovo lektora, které poslouchá jen minimum zúčastněných. Roli samozřejmě hraje také cena. Školení online je výrazně levnější, což firmy vítají s otevřenou náručí. A jakou variantu zvolíte vy?

Publikováno: 30. 06. 2017

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Hanka Sobotková

Tagy: školení online | školení řidičů