Jak posílit imunitu psa nejen v době korony?

Posilování imunity je v době koronaviru aktuální téma. Lidé by měli v rámci prevence nosit stylové roušky - a na vybraných místech samozřejmě respirátory - a dbát na zdravou životosprávu. Ale co naši věrní čtyřnozí kamarádi? Stejně jako my lidé, jsou i někteří psi náchylnější na nemoci či alergie. Proto je vhodné jejich imunitu pravidelně posilovat. Jedná se především zejména o chronicky nemocné psy a staré psy. Takovou posilující kúru je vhodné udělat alespoň 2x do roka.

Jaké doplňky použít na posílení imunity?

Pestrá strava je jistě základ. Jako doplňky ke stravě pak lze podávat různé přírodní prostředky na posílení imunity, jako například mořské řasy (hnědé, červené) a sladkovodní řasy (chlorella, spirulina). Výborné jsou i konopné výrobky a také echinacea.

Mořské řasy

Hnědé a červené mořské řasy jsou bohaté na vitamíny a minerály. Mají antioxidační účinky a podporují imunitní systém.

Sladkovodní řasy

Chlorella a spirulina obsahují množství vitamínů, minerálů a také kyselinu listovou. Spirulina podporuje tvorbu červených krvinek. Obě jsou vhodné pro podporu imunity.

Konopné doplňky

Z konopných výrobků můžete svému psovi podávat například konopný olej. Ten je bohatým zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin, které mají antioxidační účinek a napomáhají zmírnit již probíhající onemocnění. Má prokazatelně regenerační, protizánětlivé a antibakteriální účinky a výrazně podporuje imunitu organismu. Tip: Sháníte komfortní roušky pro muže či ženy s antibakteriální textilií? Na rouskoshop.cz je mají v krásných designových provedeních.

Echinacea

Tuto rostlinu původně používali indiáni na léčení zánětů či proti bolesti. Dnes se běžně používá právě na posílení imunity, ale také je skvělým ničitelem bakterií a virů. Obsahuje totiž echinakosidu, který je přírodním antibiotikem. Z echinacei se používá, kořen, květ, stonek i listy. Sehnat se dá například v podobě čajů, tablet či olejů.

Kombinace doplňků s léky

Všechny vyjmenované doplňky lze kombinovat s antibiotiky, takže je lze používat jako podpůrnou léčby při různých onemocněních. Doplňky však třeba podávat delší dobu, cca 6 týdnů. Takové kúry můžeš dělat i preventivně, jako je výše zmíněno, alespoň 2x ročně.

Publikováno: 17. 03. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Sobotková