Pneumatiky není radno podcenit. Obouvejte svůj vůz kvalitně!

Řidiči, kteří se nenechali zmást první letošní oblevou a nepřezuli na jarní pneumatiky, si mohou gratulovat. I se zimním obutím je jízda v těchto dnech poněkud komplikovaná, s jarním nemožná. Pokud letos s přezutím, respektive i nákupem nových letních pneu meškáte i vy, alespoň máte více času na rozmyšlenou. A o čem přemýšlet? No přece o tom, které letní pneumatiky jsou pro váš vůz ty pravé ořechové. Nebo snad vybíráte pouze podle ceny? V tom případě se pohodlně usaďte. Nechceme vám dělat kázání a moralizovat nad vašim rozhodnutím, spíše jako poukázat na možná rizika, kterým se pod záštitou úspory několika set korun vystavíte.

Pneumatiky mají rozhodující vliv na chování vozu

Pneumatiky významně ovlivňují chování vozidla a právě proto by se jejich výběru měla věnovat značná pozornost. Nevhodně zvolené obutí vás může na silnici dostat do pěkné šlamastiky, která může skončit neštěstím. Zdaleka nejnešťastnější volbou jsou takzvané univerzální pneu, které nejsou vyhovující v zimě ani v létě. Fakt, že výrobci výrazně doporučují specifické pneu pro léto i zimu je dán rozdílným chováním materiálu v závislosti na měnící se teplotě a skutečně nejde jen o marketingový trik, jak prodat více pneumatik.

Nevěřte reklamně a důvěřujte nezávislým odborníkům

Zmínili jsme, že se na pneumatikách nevyplácí šetřit – od nejlevnějších pneumatik nemůžete čekat, že se budou chovat jako několikanásobně dražší typy pneu. Stejně tak ale platí, že ani nejvyšší cena nedokazuje nejvyšší kvalitu – prvotřídní obutí lze sehnat i za slušný peníz, otázkou však je, čím se při výběru řídit. Nenechte se zviklat reklamními slogany a raději si zajeďte pro radu do renomovaného pneuservisu. Pokud to nemáte z ruky, vyzkoušejte tento pneuservis Děčín - kvalifikovaní pracovníci vám poradí s výběrem vhodným pneumatiky a v případě potřeby uskladní gumy, které si chcete nechat pro příští sezónu.

Publikováno: 10. 09. 2020

Kategorie: Pneumatiky

Autor: Hanka Sobotková